Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to popularny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje wiązkę światła o wysokiej intensywności do niszczenia mieszków włosowych, co zapobiega ich odrastaniu. Procedura może być stosowana praktycznie na wszystkich obszarach ciała, w tym na twarzy, szyi, pod pachami i na linii bikini.

W ostatnich latach depilacja laserowa stała się bardziej popularna jako alternatywa dla golenia lub woskowania. Jest ona również stosowana do usuwania niechcianego owłosienia na twarzy, spowodowanego takimi stanami jak hirsutyzm, kiedy to kobiety mają nadmierne owłosienie na twarzy lub ciele.

Chociaż jest to zabieg ogólnie bezpieczny dla większości ludzi, istnieją pewne zagrożenia, których należy być świadomym przed poddaniem się depilacji laserowej.

Czym jest laserowe usuwanie włosów? Usuwanie niechcianego owłosienia zabiegiem depilacji laserowej

Laserowanie usuwanie włosów to popularny zabieg usuwania niechcianych włosów. Najczęściej stosuje się go do leczenia twarzy, pach, nóg i linii bikini. Można go również stosować do usuwania włosów z innych części ciała, takich jak plecy czy klatka piersiowa.

Depilacja laserowa – jak działa zabieg depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez ukierunkowanie na pigment w mieszkach włosowych. Powoduje to ich uszkodzenie i obumarcie, co prowadzi do zmniejszenia ilości włosów, które odrastają. Laser może być używany do celowania w wiele różnych kolorów, w tym czarne, rude i blond włosy. Najlepiej działa na ciemne włosy, które są bogate w melaninę. Zabieg trwa od pięciu do ośmiu minut na jeden obszar. Usunięcie wszystkich niechcianych włosów może wymagać kilku sesji.

U kogo efekty depilacji laserowej mogą nie być zadowalające? Czy u każdego można stosować depilację laserową?

Laser może nie działać na ciemną skórę lub jasne włosy. Lekarz będzie musiał obejrzeć naszą skórę przed zabiegiem, aby upewnić się, że nadaje się ona do tej procedury. Jeśli jesteśmy zainteresowani depilacją laserową, zadajmy pytania o to, jak długo trwa efekt i co można zrobić, jeśli nowe włosy odrastają.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Lekarz udzieli nam instrukcji, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej. Możemy zostać poproszeni, aby przez kilka dni przed zabiegiem nie nakładać na skórę żadnych balsamów ani kremów. Dzieje się tak dlatego, że niektóre produkty mogą zwiększyć ryzyko poparzeń. 

Depilacja laserowa – jak długo trwa zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej trwa około pięciu minut na każdy obszar. Lekarz prawdopodobnie będzie chciał usunąć wszystkie niechciane włosy w jednej sesji, ale jeśli mamy duże obszary włosów, które wymagają usunięcia, to może to zająć kilka sesji. Zazwyczaj trzeba być przygotowanym na kilka zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – czy zabieg depilacji laserowej boli?

Zabieg depilacji laserowej nie jest bolesny, ale daje uczucie ciepła na skórze. Przed zabiegiem lekarz zastosuje żel chłodzący, który pomoże znieczulić obszar. Jeśli mamy wrażliwą skórę, może to być bardziej bolesne. Po zabiegu depilacji laserowej przez kilka godzin będzie występowało pewne zaczerwienienie i obrzęk, ale powinno to ustąpić w ciągu 24 godzin. W tym czasie może również wystąpić lekkie swędzenie.

Depilacja laserowa – jak długo trwa usuwanie włosów za pomocą zabiegu depilacji laserowej?

Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od rodzaju skóry i gęstości wzrostu włosów. Może to zająć do sześciu zabiegów, ale to zależy od leczonego obszaru. Im więcej ich mamy, tym dłużej to potrwa.

Depilacja laserowa – ile kosztuje laserowe usuwanie włosów? Zabieg depilacji laserowej

Ceny w klinikach różnią się między sobą, więc najlepiej jest porównać je przed umówieniem się na wizytę. Bardzo często decydując się na pakiet kilku zabiegów, otrzymamy zniżkę.

Depilacja laserowa nóg – najpopularniejszy zabieg depilacji laserowej

Podczas gdy depilacja laserowa nóg może brzmieć jak skomplikowana i bolesna procedura, nie zawsze tak jest. Wiele osób zgłasza niewielki lub żaden ból podczas ich sesji leczenia, zwłaszcza jeśli mieli wcześniejsze doświadczenia z elektrolizą lub woskowaniem. W rzeczywistości większość pacjentów twierdzi, że podczas zabiegów czują się zrelaksowani, nie odczuwają znaczącego dyskomfortu.

Depilacja laserowa nóg polega na użyciu ręcznego urządzenia do wyznaczenia konkretnych obszarów na ciele, w których wzrost włosów jest niepożądany lub nieestetyczny (np. nogi). Urządzenie emituje impulsy energii świetlnej, które wnikają głęboko w każdy mieszek włosowy i niszczą jego strukturę korzeniową – powodując jego wypadnięcie.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Czy warto poddać się zabiegom depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów nie jest pozbawione ryzyka: istnieją możliwe skutki uboczne po zabiegach depilacji laserowej, takie jak oparzenia i blizny, jeśli nie przestrzegamy instrukcji lekarza podczas leczenia lub w domu po zabiegu depilacji laserowej. Ważne jest, aby wybrać do tej procedury dermatologa z certyfikatem, ponieważ będzie on wiedział, jak najlepiej używać laserów i innych technologii bezpiecznie dla naszego typu i koloru skóry – zwłaszcza jeśli mamy ciemniejsze odcienie skóry.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.