Trzy złote zasady pozycjonowania stron. Samodzielne pozycjonowanie stron  Kraków

W dzisiejszych czasach SEO (Search Engine Optimization) jest najtańszą i najskuteczniejszą formą reklamy. Jednak, aby tak się stało, Twoją stroną powinien zająć się ktoś, kto wie co robi i nie próbuje zedrzeć z Ciebie ostatniego grosza. Nie zawsze musimy nawiązać współpracę z agencją SEO. Aby osiągnąć wysokie pozycje i zwiększyć wskaźnik widoczności strony możesz także samodzielnie zająć się pozycjonowaniem. Jednak zanim się za to zabierzemy, warto wrócić do ogólnego pojęcia przypisanego pozycjonowaniu stron, oraz poznać trzy najważniejsze zasady z tym związane.

Pozycjonowanie stron w Krakowie – co trzeba wiedzieć?

Pozycjonowanie stron www czy sklepów internetowych ma na celu podniesienie pozycji tak, aby znalazły się wysoko w wynikach wyszukiwania dla najważniejszych słów kluczowych danej branży bądź na tle wszystkich firm z Krakowa. Dobór słów kluczowych jest bardzo istotnym elementem, z pewnością ma wpływ na wynik pozytywnego pozycjonowania lokalnego. Pierwsza pozycja na frazę „sushi Kraków” dla kogoś, kto prowadzi lokal z sushi w danej lokalizacji musi pracować, aby generować klientów i wysokie zyski.

SEO jest reklamą permanentną – reklamą stałą. W przypadku kampanii płatnych, takich jak te wykorzystujące Google Ads, po zakończeniu płatności cała jej skuteczność przepada. Efekty uzyskane dzięki pozycjonowaniu będą działać przez długi czas.

Kampania SEO może być również wykorzystana do zwiększenia świadomości, pozyskania nowych klientów i zwiększenia ruchu na stronie internetowej. Skuteczne pozycjonowanie zwiększa przewagę nad konkurencją, nie tylko w przypadku Krakowa i okolic ale także w całej polsce.

SEO może nie być tak skuteczne w generowaniu sprzedaży bezpośrednio w, jak inne formy marketingu internetowego, ale zapewnia wiele korzyści, które mogą pomóc Twojej firmie rozwijać się w czasie i prowadzić do lepszych wyników dla Twojej firmy ogólnie.

Pozycjonowanie stron internetowych Kraków – o czym musisz pamiętać?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wymaga zastosowania optymalizacji strony. Wracamy tutaj do tematu budowy struktury strony internetowej, która powinna być zgodna z praktykami SEO (search engine optimization). Przed zbudowaniem twojej strony firmowej należy wyszukać interesujące nas frazy kluczowe. Przy optymalizacji będzie dla nas także ważna szybkość ładowania oraz linkowanie wewnętrzne.

Druga z zasad tyczy się treści na stronie – content marketing. Tutaj rozpiszę się nieco szerzej, bowiem jak zaznaczyłam wyżej, to właśnie treści strony są jednym z najważniejszych czynników wpływających na efekty pozycjonowania. Struktura tekstu powinna być zrobiona w formie piramidy. To znaczy, powinna składać się z elementów podrzędnych i nadrzędnych. Dla przykładu, frazą nadrzędną będą buty, a podrzędną będą ich kategorie, czyli podział na buty damskie oraz męskie. Nie stosując się do tych wytycznych, spowodujemy, że będziemy mieć dwie podstrony o takim samym adresie URL.

Kraków pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie lokalne to istotny czynnik. Chcąc znaleźć się w czołówce wyszukiwarki Google, górując na tle innych stron w Krakowie, bez cienia wątpliwości musimy wyróżnić się unikalnymi treściami, na które składają się wszystkie aspekty danej frazy kluczowej i odpowiadające na pytania o danej tematyce. Słowa kluczowe grają tu istotną sprawę. Trzeba dokładnie sprawdzić, które  z nich będą najlepsze tak aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Wracając do zasad, przy pisaniu tekstów również powinniśmy się nimi kierować. Zdecydowanie ułatwi nam to pracę i udoskonali treści na stronie.

•            Staraj się, aby pisane przez Ciebie treści nie wyglądały jak jeden wielki blok liter;

•            Nie pisz zbyt długich zdań;

•            Używaj poprawnej polszczyzny;

•            Skonstruuj tekst tak, aby wyszukiwarka Google ustawiła wpis na szczycie;

•            Treść powinna być zrozumiała dla każdego odbiorcy.

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Ostatnia zasada to link building, czyli zdobywanie linków z innych domen. W przypadku pozycjonowania, linkowanie wewnętrzne to wszystkie adresy URL znajdujące się w obrębie Twojej strony. Ich zadaniem jest przekierowanie odbiorcy do innych stron internetowych (artykułu, produktu czy podstrony kontaktowej). Prawidłowe linkowanie sprawi, że strona będzie przyjazna nie tylko dla potencjalnych klientów, ale także z punktu widzenia Google. Musimy trzymać się przy tym zasady, mówiącej o tym, że dany anchor linkujemy tylko do konkretnej podstrony. Anchor to nic innego jak link, jednak nie do końca taki który przychodzi nam na myśl. Jest to słowo lub ciąg słów, które ma odsyłać na daną podstronę lub konkretne miejsce na danej podstronie.

Te trzy zasady, będą złotym kluczem. Z pewnością wpłyną na pozycję strony i umiejscowią ją na szczycie wyszukiwarki Google.

Czy samodzielne pozycjonowanie stron jest trudne? Pozycjonowanie Kraków

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy SEO jest trudne, spieszymy z odpowiedzią – tak, jest to zadanie trudne, a do tego czasochłonne. I to niezależnie od tego, czy prowadzisz stronę internetową, sklep internetowy, czy świadczysz usługi. Jeśli SEO ma być skuteczne, wymaga wiedzy i doświadczenia. Wyszukiwarka Google rządzi się swoimi prawami, a algorytmy są stale aktualizowane. Nie po to, by utrudniać życie właścicielom stron walczącym o jak najwyższe pozycje, ale po to, by użytkownicy otrzymywali jak najbardziej trafne wyniki wyszukiwania.

Kolejną zmienną utrudniającą SEO są działania podejmowane przez konkurencję. Jeśli działasz w niszowej branży, masz szczęście – nie będziesz miał zbyt wielu konkurentów w walce o najwyższe pozycje w Google, a pozycjonowanie Twojej strony będzie łatwiejsze. W takim przypadku czasami sama optymalizacja wystarczy, aby zobaczyć pierwsze wyniki.

Jeśli jednak Twoja niszowa branża ma wielu konkurentów, to warto byłoby pomyśleć o innych sposobach na to, aby Twoja strona została zauważona przez Google. Może to obejmować założenie profili w mediach społecznościowych dla Twojej firmy (Twitter i Facebook są świetnymi miejscami do rozpoczęcia) lub po prostu tworzenie wysokiej jakości treści na swojej stronie (pomaga to w rankingach wyszukiwarek).

SEO to temat niezwykle złożony. Jeśli nie masz doświadczenia w tej materii, radzimy jednak nie decydować się na samodzielne działania. Agencja SEO zajmuje się skuteczną i kompleksową optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, w tym przede wszystkim Google. Usługi pozycjonowania, świadczone przez agencje SEO dają szeroki wachlarz możliwości. Jednak efekty działań SEO nie przychodzą od razu. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Proces pozycjonowania stron internetowych przynosi efekty dopiero po kilku miesiącach.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Firmbee, Pixabay

Materiał źródłowy: inclick.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.