Jak umieścić swoją stronę w sieci za darmo? Strony internetowe Kraków

Istnieje wiele możliwości wykonania strony internetowej. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jej samodzielnie. Technologia wciąż idzie do przodu, a rezultatem jest to, że każdy może zrobić taki projekt strony internetowej.

Aby opublikować swoją stronę w Internecie, Twój komputer nie musi być cały czas podłączony do sieci, ani nie musi być cały czas włączony. Wystarczy, że załadujesz swoją stronę na serwer.

Tworzenie stron www Kraków – kto może z tego skorzystać?

Odpowiedź jest prosta – Każdy!

Minęły już czasy, kiedy projektowanie stron www było wykonywane tylko przez programistów. Dzięki pojawieniu się bardziej instynktownych urządzeń, takich jak kreatory stron internetowych, staje się to coraz bardziej przystępne dla osób, które chcą mieć własną stronę internetową czy zacząć działać w ramach sklepu internetowego, ale nie mają umiejętności kodowania. Co ciekawe, w dzisiejszych czasach nowoczesne strony internetowe stawiają na zaprojektowanie wyglądu wizualnego (połączonego oczywiście z funkcjonalnością) niż „napisanie” strony.

Tworzenie stron internetowych Kraków

Aby mieć pewność, że Twoja strona będzie zawsze dostępna w Internecie, możesz wykupić konto w jednej z wielu firm oferujących tzw. hosting. Takie rozwiązania oferowane są w Polsce już za kilka złotych miesięcznie i pozwalają nawet na płacenie za pomocą wiadomości SMS. Jest to wygodne dla twórców stron komercyjnych, którym zależy przede wszystkim na prestiżu.

Jeśli chcesz opublikować niekomercyjną stronę internetową, to raczej radzę Ci skorzystać z usług jednej z wielu firm, które oferują miejsce na swoim serwerze zupełnie za darmo. W końcu pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i nie jest tak skomplikowane jak się wydaje.

Projektowanie stron internetowych Kraków – od czego zacząć?

Tworzenie stron internetowych to proces, który wymaga wiele czasu i wysiłku. Zanim zaczniesz planować uruchomienie swojej strony, musisz najpierw zdecydować, czego od niej chcesz. Zastanów się, jaki jest cel Twojej strony, jakie funkcje powinna zawierać i ile wymaga rozwoju. Tworzymy strony internetowe z uwzględnieniem punktu odniesienia. To znaczy, jeśli myślisz o stworzeniu witryny informacyjnej lub zorientowanej na produkt, to Twoja strona firmowa będzie wymagała innych funkcji niż w przypadku, gdy służy do kontaktu lub wiadomości.

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Jak stworzyć nowoczesne strony www? Ile kosztuje strona internetowa? Oczywiście można stworzyć stronę internetową kompletnie darmową lub zdecydować się na strony płatne lub abonamentowe. Każdy rodzaj strony ma swoje zalety jak i wady. Darmowa profesjonalna strona www nie będzie miała własnej nazwy domeny i nie będzie tak profesjonalnie wyglądała, jak ta napisana całkowicie w HTML-u. Realizując strony internetowe firmy zewnętrzne zapewniają także pełne wsparcie techniczne.

Gdzie znajdę miejsce do tworzenia stron/sklepów internetowych?

Nie oszukujmy się – w Internecie znajdziemy masę narzędzi i programów do robienia stron. Oczywiście naiwnością byłoby sądzić, że jest to tylko kwestia wyboru ulubionego narzędzia. Czasami możliwości i ogólne wymagania klienta mogą nie pasować do funkcji niektórych serwisów internetowych. Jeśli jednak porównamy narzędzia, o których mowa – kreatory WYSIWYG i konstruktory stron internetowych – z tymi przeznaczonymi do edycji kodu HTML, łatwo dostrzec różnicę między nimi.

Kreator stron internetowych Kraków

Zadawanie pytania „jak zrobić własną stronę” osobom, które potrafią programować prawie zawsze kończy się poleceniem CMS WordPress. Tutaj jednak pojawia się co najmniej kilka „ale”. Nie ukrywajmy strony WordPress są dość trudne w obsłudze. Co prawda można w nim szybko stworzyć stronę za pomocą szablonu, ale na tym kończy się łatwa przeprawa. Jego główną wadą jest trudność w edycji stron. Nie oznacza to, że nie ma innego rozwiązania. Jest! 

Kreatory stron internetowych to najlepszy i najprostszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej. Na rynku mamy ich szerszy wybór, ale polski kreator stron internetowych WebWave jest zdecydowanie wart uwagi.

Jak podłączyć własny adres strony www?

WebWave to kreator stron www za darmo, także Twoja witryna internetowa w wersji darmowej będzie działać zupełnie normalnie i każdy będzie mógł ją zobaczyć w sieci.

Wersja FREE strony jest subdomeną, a nie własną nazwą domeny. Ograniczeniem tej wersji jest to, że w dolnej części wyświetla się pasek z informacją, że została ona stworzona za darmo w WebWave.

/Obraz autorstwa DCStudio na Freepik

Jeśli chcesz na poważnie zająć się promocją siebie lub swojej firmy w Internecie, lepiej zdecyduj się na unikalny adres url! Do tego między innymi będzie nam potrzebny jeden z planów premium WebWave, które są specjalnie przeznaczone do takich usług.

Posiadanie nazwy domeny z „.com”, „.pl” lub innej popularnej nazwy domeny może sprawić, że sklepy internetowe będą wyglądały na bardziej wiarygodne i godne zaufania dla nowych klientów.

Pozycjonowanie stron internetowych Kraków

W Krakowie strony internetowe muszą być umieszczenie w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Ludzie, którzy chcą coś znaleźć w wyszukiwarce Google w większości przypadków nie przeglądają dalej niż do dziesiątej strony, a spora część nie wychodzi poza pierwszą. Nawet jeśli nasza strona będzie najwyższej jakości, przepełniona treścią i działająca genialnie, to gdy nie zostanie znaleziona i wyświetlona w wynikach wyszukiwania przez algorytmy Google strona będzie praktycznie martwa.

Większy ruch zapewni jej sukces i rentowność Twojej witryny, co ma bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty jej funkcjonowania. Nie zapominaj o pozycjonowaniu!

Responsywne strony internetowe Kraków

Responsywne strony www jest to system zarządzania treścią WordPress dla stron internerowych. Jest darmowy, łatwy w użyciu i elastyczny. Ma dużą społeczność użytkowników, którzy stale tworzą nowe wtyczki, które wpływają na poprawę funkcjonalności strony. Możesz użyć CMS WordPress do stworzenia dowolnego typu stron www, od prostych portfeli lub blogów do złożonych sklepów e-commerce lub sieci społecznościowych. Strona internetowa WordPress zawiera wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebujesz w ramach – takich jak edytor drag-and-drop i prosta nawigacja dla odwiedzających – plus mnóstwo funkcji, które mogą być używane off-the-shelf z minimalną konfiguracją.

Strona WordPress jest platformą open source, co oznacza, że każdy może zobaczyć jak działa i modyfikować ją w dowolny sposób. Dzięki temu jest bardzo potężnym i elastycznym narzędziem. Niestety istnieje wiele wersji z nieco innymi funkcjami i błędami, które mogą nie działać poprawnie razem. Ponadto, jeśli chcesz stworzyć nową funkcję w swojej witrynie, musisz zrobić to na własną rękę, zamiast po prostu kupić gotową wtyczkę.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: rawpixel.com, Freepik

Materiał źródłowy: jakzrobicstrone.info, kurshtml.edu.pl, webwavecms.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.